18. maj, 2017
Ste mnenja, da je vsak pisarniški izdelek namenjen samo za enkratno uporabo ali en sam namen? Pri nas smo mnenja, da je ponovna uporaba izdelkov eden od načinov, kako prihraniti nekaj dodatnega denarja na računu podjetja (brez pretiravanja seveda), obenem pa predvsem zelo 'eko' način skrbi za okolje. Spodaj poglejte nekaj idej, kako lahko ponovno uporabite običajne pisarniške potrebščine …
1. Pred tiskanjem premislite, če zares potrebujete toliko kopij, kot ste jih vtipkali v program. Nepotiskano stran papirja potiskajte za interne zadeve ali pa ga zbirajte in uporabite za zapiske (v primeru, da to niso računi za dobavitelje ali pa uradni dopisi)
2. Pakirne materiale, kot so pena, stiropor ali pa škatle, lahko ponovno uporabite, ko sami pakirate pošiljke. Tudi star papir lahko razrežete ter ga uporabite kot pakirni material.
3. Ponovno uporabite kuverte, ki ste jih dobili v pisarno (če seveda niso opremljene z logotipom).
4. Zaposleni naj uporabljajo namenske keramične skodelice, ki so namenjene daljši uporabi in ne plastičnih kozarčkov, ki jih po uporabi zavržemo.
5. Uredite koše za ločevanje odpadkov za primere, ko res ne najdete načina ponovne uporabe izdelka.
6. Stare diskete (ja, diskete, če jih še imate) lahko spremenite v držala za svinčnike ali 'tehno' okrasne lonce za rože.
7. Plastenke vode uporabite na enega od teh načinov.
8. Premislite, če lahko z odpadki, ki jih proizvedete v vašem podjetju, drugim podjetjem (ali osebam) ponudite surovino ali material za obdelavo.
Ponovna uporaba, recikliranje ter smiselna oddaja odpadkov lahko vašemu podjetju prihrani denar, zmanjša vaš ogljični odtis ter sklene nova partnerstva.
Preberite tudi
Re-writable kartice – eko rešitev
Re-writable kartice so smiselne za uporabo v podjetjih, kjer je pretok zaposlenih (npr. študenti, zunanji sodelavci) ali pa obiskovalcev konstantno velik ali pa povečan le v...
Anja Pirc,
Preberi več BIO izdelki za spomladanske dni
Z vsako pomladansko sezono zaznamo povečano zanimanje za BIO/EKO izdelke – izdelke, ki so prijazni do okolja. Vas zanima kje se gibajo trenutni trendi?
Tina Logar,
Preberi več Biorazgradljiva identifikacija
Tina Logar,
Preberi več Pluta je zaradi svoje ekološkosti ponovno 'in'
Več kot 2,3 milijone hektarjev gozda hrasta plutovca sestavlja enega najbogatejših naravnih ekosistemov. Drevo ima dolgo življenjsko dobo ter ogromno možnost regeneracije. Za obdelavo uporabljamo tkivo skorje, ki ga 'nabirajo' vsakih 9-12 let.
Anja Pirc,
Preberi več Ekologija, trajnost in krožno gospodarstvo
Najboljši odpadek je tisti, ki...
1. julij, 2017
Preberi več Priljubljene oznake
Pogosta iskanja